Gdzie można spotkać duchy w Warszawie

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że stolica Polski jest zwykłym spokojnym miastem, jak wiele innych europejskich miast. Ale w Warszawie jest więcej nawiedzonych miejsc, niż mogłoby się wydawać. W tym artykule na warsaw-name.eu porozmawiamy bardziej szczegółowo o mistycznych miejscach Warszawy.

Zagubione dusze

Po II wojnie światowej Warszawa praktycznie wstała z ruin. Nic więc dziwnego, że w mieście jest sporo duchów szukających spokoju. Większość mieszkańców stolicy podchodzi do tego tematu sceptycznie, a ktoś wręcz przeciwnie jest gotowy godzinami wędrować po mistycznych miejscach, aby spotkać zagubione dusze.

Park „Morskie Oko” zlokalizowany jest na Mokotowie. Bardzo piękne, a zarazem tajemnicze miejsce. Na terenie parku znajduje się mały staw. Według legend na dnie tego zbiornika można znaleźć ciała trzech młodych chłopaków lub szczątki radzieckiego czołgu z czasów II wojny światowej. W latach 80. w tym stawie utonęło trzech młodzieńców, z których jeden był synem miejscowego urzędnika. Aby znaleźć chłopców, podjęto decyzję o opróżnieniu stawu. Okazało się, że na głębokości sześciu metrów znajdował się lej wodny, a pod nim prawdopodobnie kolejne jezioro. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że spacerując po parku słyszeli głosy mężczyzn błagających ich o ratunek.

Niedaleko wejścia do parku „Morskie Oko” znajduje się stara kamienica. Ma także swoją mistyczną historię. W czasie Powstania Warszawskiego w tym budynku mieszkała dziewczyna o imieniu Hanka, która później zginęła podczas zbierania kwiatów we własnym ogrodzie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak do tego doszło. Istnieją wersje, że mogła zostać zamordowana przez zazdrosnego chłopaka, a ktoś uważa, że ​​do tej tragedii przyczynił się niemiecki patrol.

Po II wojnie światowej planowano przeprowadzić generalny remont willi, jednak duch Hanki temu przeszkadzał. Pracownicy wielokrotnie widzieli jej ducha. Przez wiele lat dom nie był remontowany. Bardzo często spacerowali obok niego zakochane warszawskie pary, których Hanka również przerażała swoją obecnością. Do 2024 roku kamienica została odrestaurowana i mieszkają w niej trzy rodziny. A legenda o młodej dziewczynie nadal istnieje.

Mistyczne mieszkania

Ulica Wilcza w Warszawie kojarzy się głównie z butikami znanych projektantów i popularnymi kawiarniami. Pomimo tej nowoczesności, ulica ta była kiedyś nawiedzana przez straszne wydarzenia. Kamienica, położona na rogu ulicy Wilczej i Alei Ujazdowskich, uważana jest za jedno z najstraszniejszych miejsc w stolicy, ponieważ w tym budynku znajdują się mieszkania-duchy.

W XIX wieku w tym budynku doszło do pierwszego tragicznego zdarzenia. Pewnego dnia młody mężczyzna mieszkający w mieszkaniu na parterze popełnił samobójstwo. Z zeznań ówczesnych sąsiadów wynika, że on się ​​powiesił. Później mieszkańcy domu opowiadali, że widzieli ducha młodego mężczyzny w towarzystwie białego psa. W innym mieszkaniu tej kamienicy zamordowano samotną bogatą kobietę. Zabójstwo dokonał zarządzający tym budynkiem, który był w niej po uszy zakochany. Zamurował ciało zmarłej pod podłogą w mieszkaniu. Na tej ulicy doszło także do przestępstwa w rodzinie wysoko postawionego urzędnika przedwojennej Polski. Człowiek ten zasłynął w Warszawie ze swoich romansów. Dowiedziała się o nich jego żona i oszalała z tego powodu. Historia głosi, że poderżnęła nożem kuchennym gardła dwojga nieletnich dzieci, zastrzeliła męża i powiesiła się na klamce drzwi mieszkania. Nie ma oficjalnej wersji tej tragedii. Mieszkańcy tego budynku od lat skarżą się, że słyszą krzyki i płacz dzieci. W XXI wieku nadal trudno najemcom znaleźć chętnych do zamieszkania w tym mieszkaniu, gdyż nadal ma ono mistyczny klimat.

Tak naprawdę w tym artykule wspomnieliśmy tylko o kilku mistycznych miejscach w Warszawie, choć jest ich znacznie więcej, gdyż niejedna ulica była świadkiem tragicznych wydarzeń, a mieszkańcy miasta niejednokrotnie widzieli duchy.

Get in Touch

... Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.